trejohnson01 trejohnson01
  • 03-09-2019
  • Mathematics
contestada

Write a function rule that gives the total cost do) of p pounds of sugar if each pound costs $0.42.

Respuesta :

basketballgamer24680
basketballgamer24680 basketballgamer24680
  • 04-09-2019

Answer:

$0.42p

Step-by-step explanation:

$0.42 times p (however many pounds)= the cost of the sugar

Answer Link

Otras preguntas

Triangle XYZ is reflected across the line mc013-1.jpg, and X’ = (2, –15). What are the coordinates of X?
please help or i fail the semester How many water molecules are in 4.0 moles of water?
Find the equation of the line that is parallel to the given line and passes through (9,1) y=2/3x -2
what does David painting napoleon in his study at the tuileries represent
Please HURRY!! The equation for QR is 5y=-4x+41. Is QR tangent to circle O at R
What organization claimed to be behind the September 11th Terrorist attack?
PLEASE HELP ASAP WILL GIVE BRAINLIST!!!!!! At the Wagon Wheels of Chance, each student can spin two wheels of chance. The first wheel has the numbers 1, 2, 3 an
50 points! main street, and birch avenue (115m) intersect to form a right triangle. what angle does main street make with birch avenue? enter your answer in the
What would you use to measure the volume of a brick?
The great Greek dramatists imitated their Roman predecessors. True False