Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

At a store, 4 shirts and 2 pairs of shoes cost $352. Each shirt costs the same amount, and each pair of shoes costs the same amount, but each shirt costs $92 le
plssssssssss sssssssssssssssssssanswer
Can someone help me with my Spanish?
By the time American troops entered world war 1 the allies
1/x - 2/y + 3/z = 172/x + 3/y - 4/z = -103/x - 2/y + 5/z = 31Solve for x,y,z for each
Someone plz help me :(
14. Veins collapse, / opening like the / fists of sleeping / Children. What technique is being used? Alliteration, Rhyme, Onomatopoeia, Idiom, Simile, Metaphor,
Can any one help me with this
100 POINTS AND BRAINLIEST TO PERSON WHO ANSWERS IN NEXT 5 MINUTES! Write three different questions in Spanish using the words perros, aeropuerto, and hay in eac
What is the slope of the graph shown below?