Seudónimo
Seudónimo
01-05-2016
Mathematics
contestada
plz help me with my hw
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-05-2016
Simple,
So overtime might seem tricky, but the formula is...
number of overtime hours*1.5*regular pay rate
The answer is $12
12*40=$480
12*1.5*10=180
$480+180=$660
Thus, your answer...$12. :D
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
Besian bought 6 ice cream cakes for $48 dollars. Write an equation that represents the total cost, y, of x ice creams cakes.
When Steve woke up. His temperature was 102º F. Two hours later it was 3º lower. What was his temperature then?
Help solving this math problem
Max is trying to prove to his friend that two reflections, one across the x-axis and another across the y-axis, will not result in a reflection across the line
how can you use functions to solve real world problems ??
Plzz some one tell me tha objection 5 6 points to kekule formula
if two people agree to pay half of the bills and client a pays $488 one month and client b pays $294 how much is owed to client a
table Camillo is making gourmet peanut butter and jelly sandwiches for a food challenge. What is the unit price of a loaf of bread at each store? Store A: Stor
Shawn charges $15 per hour cow mowing lawn. How many hours did he work last week if he spent $45 on gas and saved the remaining $285?
a house burns down. on the house across the street, all of the vinyl siding is twisted and warped by heat. the heat was transferred across the street by