Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

what is a similar quote for Romeo and Juliet "my bounty is as boundless as the sea . My love as deep , the more i give to thee , the more i have , for both are
how does  a star form?
Why does 2 pi divided by 1/3 equal 6 pi?
Nick bought a video game for $55, which was 20% off the original price. what was the original price?
In the top row of an chessboard, Tom writes the values 1, 2, 4, 8, 16, 32, 64, 128. In the leftmost column, Tom writes the values 1, 3, 9, 27, 81, 243, 729, 2
is 10 yards less than 360 inches
Why do we use granite?
If the probability of giving birth to a boy is 0.52, what is the approximate probability of giving birth to 4 consecutive boys?
Who was Canada's FIRST prime minister.
Which sentence correctly forms the plural of the letter c?   A.How many c's are in accordion?   B.How many cs'