babygurl71 babygurl71
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Mr. Stanton bought 2.6 yards of fabric for $8.84. What was the cost per yard?
​

Respuesta :

LexiIsYourBestie
LexiIsYourBestie LexiIsYourBestie
  • 03-04-2019

It’s 3.4, but that’s what I think it is

Answer Link

Otras preguntas

alex 's dog weighs 19 pounds. the veterinarian says this breed of dog typically weighs about 8kg. how many kilograms is Alex's dog above the typical weight? (o
What are the exact solutions of x^2 = 4 − 7x?
If you take in fewer calories than you need, you have a _______ energy balance.
3.453 rounded to the nearest tenth
Translate word sentences into algebraic expressions 5x + 2 A.five times the sum of a number x and two B.two times the sum of a number x and five C.a numb
HELP ASAP For the reaction A(g) → 2B(g), Keq = 4.5 × 105. Which statement is true for the system at equilibrium? a) [A] >> [B] b)Changing the temperat
Which answer choice does not contain any punctuation errors? A.He added "that they drill holes in trees." B."Robins, on the other hand," said Mary, "are masons.
She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar?
What is the domain of y = cot x? a. (- ∞ ,∞ ) b.(0,π) c.all x≠ π/2+π d.all x≠ π e.all x≠ π/2
Sandi tracks her calories burned during water aerobics class. The number of calories she burns is expressed by the function c(t) = 350t, where t is the number o