yadiegarcia0523 yadiegarcia0523
  • 03-02-2019
  • Mathematics
contestada

A cabinmaker buys 3.5 liters of oat varnish the varnish cost $4.95 per liter what is the total cost of 3.5 liters

Respuesta :

adohrn2163
adohrn2163 adohrn2163
  • 03-02-2019

The answer is $16.08


Answer Link

Otras preguntas

what do you divide 30 by to get 18?
!!!!!!!!!! 50 points !!!!!!!!!!!!! You and a friend both got A's on your math tests. You go out to celebration dinner and your food bill is $55. You leave an 18
Ginny's house is 20 yards long. She says that the house is 720 feet long. Is Ginny correct
Andrea has 17.8 oz of dough. How many circles of dough can she cut that are 3.9 oz each? Round to the nearest hundredth.
Simplify negative 4 over 3 divided by 2 over negative 6.
Labor leaders organized this to unite workers in various industries
in math a number m increased by 4 is grater than 7 find m
Which statement BEST captures the importance of good personal hygiene?
In any population there will be variations of certain characteristics. For example, in the giraffe population there is a variation in neck lengths among individ
explain how you would use networking and power relationships to your advantage for a new business