2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

Which ordered pair is the exact solution
Babylon ,Harappa,and Kiev become important centers of civilization.
Describe how living things can affect the different characteristics and development of soil.
Which term describes what happens to a tobacco user who goes without nicotine?
ATGAAAGCCTATGCACCA What does this sequence provide coding for?
Tim dives at an average speed of 80 km per hour for 3 hours 45 minutes. work out how many kilometers Tim drives
At which temperature did yeast cells produce the least amount of gas in 15 minutes
At which temperature did yeast cells produce the least amount of gas in 15 minutes
You drive 115 miles along a scenic highway and then take a 20​-mile bike ride. your driving rate is 33 times your cycling rate. suppose you have no more than a
At the local grocery store, cans of beans are arranged in rows. The number of cans in each row forms an arithmetic sequence. There are 93 cans in row 1, 88 cans