micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

Help pls help It’s a grade
How many teens get depressed from school?
1. Solve. A rectangular picture has a width that is 2 times wider than its length. The area of the frame is 50 square inches. What are the dimensions of the fra
James ___________ in the park with their friends for three hours. * walks walked is walking have walked has walked
Name the chemicals used against antigens in order to minimize the effects of a disease. Name one such chemical
1. Name the three particles of the atom and their respective charges are: a. b. C. the atom's
What city has been called "cradle of Maya civilization""
answ Write an equation to describe the sequence below. Use n to represent the position of a term in the sequence, where n = 1 for the first term. 4, 8, 16, ..
Why do I experience dissociative amnesia after arguments?.
I don't know this. Can someone please help me. I am in 7th grade.