hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

please answer this!!!!! Nancy hears a report that the average price of gasoline is $2.82. she averages the prices of stations near her home. she finds the avera
Little helppp please ​
Solve:[tex] \frac{6x + 1}{3} + 1 = \frac{x - 3}{6} [/tex]→ Don't plagiarism→ Perfect answer needed. ​
pls help i need help with my history stuff
2. Conjuga los siguientes verbos en presente continuo: Pedir, vestir, repetir, servir.
What two forces propel the acceleration of change in human societies today?
PLEASE HELP ASAP84 = h – 8 h = ​
One of the main activities of the publishing phase of the writing process is Brainstorming Revising Proofreading Formatting
What are any tricks for remembering the Pythagorean theorem?
When a king or queen says, it is my duty and right to be your king or queen because my power and appointment comes from god and the heavens, which concept are t