jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

the polynomial 6x2 x − 15 has a factor of 2x − 3. what is the other factor? 3x − 5 3x 5 4x − 5 4x 5
what number likely comes next 9,12,15,18,21,
what is the most appropriate type of graph to use to compare the masses of eight planets? a. a line graph b. a circle graph c. a proportion graph d. a bar graph
3 times what equals 5
similarity and difference of pertain empire and roman empire
Mateo is constructing an equilateral triangle inscribed in a circle with center P. He draws the diameter of the circle through center P using a straight edge. N
simplify (3x − 5) (3x 6).
3 times what equals 5
5. Suppose a dominant allele (N) codes for a big nose and a recessive allele (n) codes for a small nose. Imagine that an organism receives a dominant allele f
The price of which of the following crops will likely increase due to colony collapse disorder? Wheat, soybeans, corn or apples?