monae40
monae40 monae40
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Need help ASAP with number 5

Need help ASAP with number 5 class=

Respuesta :

Alaris Alaris
  • 02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.

Answer is 25 cups
Answer Link

Otras preguntas

This part of the turkey turns bright red when he's upset or during courtship: (a) Top of His Head (b) Snood (c) Tips of feathers (d) Eyes
A machine produces 75 widgets an hour. How many widgets does it produce in 6 minutes
In Common Sense, what does Thomas Paine say in response to the argument that the colonies have done well under the control of Britain?
What value must you identify to solve for j in the equation of J=4K-4
What is 512 divided by 52
How many atoms are in 1.75 mol CHCl3
Permeate a. regular b. to spread throughout c. to continue to try d. to open
find the length of the radius for this circle.(x-3)2+(y-5)2 =8
2(4 + 2x) ≥ 5x + 5? please help
The poet wants to express as much as he or she can in the fewest words possible. This is referred to as _____. central idea economy of words universal theme sta