valdez1246 valdez1246
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

u had $20to spend on seven avocados. after buying them you had $6 how much did each avovados cost?

Respuesta :

catboyyeehaw
catboyyeehaw catboyyeehaw
  • 02-09-2018
Each avocado cost 2 dollars
Answer Link
JpH03J03TWO
JpH03J03TWO JpH03J03TWO
  • 02-09-2018
The answer is $2/avocado!
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE ANSWER ASAP I WILL TRY TO GIVE YOU BRAINLIEST ANSWER! Cite three lines from the poem that reveal the author's tone. Then summarize Atwood's attitude in a
What influences did Japan receive from china how would these influences have reached the island nation?
Find X on AB that is 3/7 the distance from A to B.
help please this history grade 10
Share £65 in the ratio 3:2
whats 25/11 as a mixed number besties ?
What type of phrase is in Parentheses? (Prioritizing his duties and responsibilities) is one of Matthew's strengths. A) appositive phrase B) predicate phrase C
ellen made a 50$ down payment on a $170 bicycle. if she pays the rest of the cost of the bicycle in $30 payments, how many payments must she make?
the graph shows the calories per once for potato chips enter values to complete each statement below based on the graph
A builder mixes sand cement in the ratio of 4:1. Altogether he mixes 250kg. How much sand and cement does he use?