zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

1+i is a zero of f(x)=x^4-2x^3-x^2+6x-6
If you wanted to make a prediction about an event that required complicated analysis of data which tool would be the most helpful? a. scale b. a scientific mode
what were the three things japanese borrowed from korea and chine
In his speech Roosevelt made no mention of Germany and the war in Europe. Why?
list four clues that suggest a chemical change is taking place
90 hundreds = how many thousands
The omohyoid is an example of an infrahyoid muscle. -True -False
An extended __________ is a comparison that says one thing is another for several lines, for a stanza, or throughout a poem. Simile metaphor symbol theme
Which of these movie titles contains a preposition? a. Harry Potter and the Deathly Hallows. b. The Good, the Bad, and the Ugly. c. Gone with the Wind. d. To Ki
another word for a religious group