zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

Simplify 17-6•10/2+12
Round 72,130 to the nearest hundredth
Stan works on an assembly line. What effective and appropriate approach would he be wise to use when coping with minor frustrations like hang-ups on a conveyor
which symbol will make the number sentence |–13| ? –13 true? = < >
which of the following is not a function of hormones? responding to external stimuli regulating growth, development, and behavior maintaining homeostasis exchan
read this line from chapter 1: "you need to get a grip," he started after she put the car in park. based on the sentence, what does the phrase get a grip mean?
Find an equation of the tangent line to the curve at the given point. y = sec x, (π/6, 2√3/3)
Which BEST describes the origin of the religion of Buddhism? A It was brought by the Aryans from Central Asia. B It was based on traditional Dravidian beliefs.
Which is the correct way to represent 0.0035 kg by using scientific notation?
Which of the following is a behavioral adaptation of the Venus fly trap? A. leaves that close when touched B. leaves that perform photosynthesis C. roots th