jake4445 jake4445
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

a pet store sold 245 cans of cat food last weekend for a total of $90.65. what was the price per can?

Respuesta :

takabaka526
takabaka526 takabaka526
  • 02-07-2018
37 cents per can. ($0.37/can)
Answer Link
annaclaire22 annaclaire22
  • 02-07-2018
2.70 per can because when you work out the math you get that
Answer Link

Otras preguntas

Which is not a reason for migration in India today
What is the value of m in the equation 1/2m-3/4n=16, when n = 8? A. 20 B. 32 C. 44 D. 48
Elena is looking for an apartment. Which of the following
Describe the importance of biomes such as forests, freshwater, and marine biomes? How have human actions affected these biomes? (Site 1)
What is the solution to the equation 3/5(x+4/3) = 1.04 1. 3.0666 2. 0.4 3. -0.4888 4. -.0709333
Cuantos días tiene el año?
How many solutions does this equation have? 3x^2 - 6x + 4 = 0?
The Doppler effect is the change in of a wave due to the motion of the source and/or receiver.
Anyone??????????????
help asap will mark brainliest!!!!