Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2016
  • Mathematics
contestada

if 5 apples cost 345 pounds how much do 9 apples cost?

Respuesta :

Yayo5
Yayo5 Yayo5
  • 01-03-2016
345 ÷ 5 = 69 "pounds" for 1 apple.

69 × 4 = 276 4 apples.

345 + 276 = 9 apples for 621 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

Hi. What is the meaning of fluency?
Which element in period 4 has the highest electronegativity? potassium calcium copper bromine
What would the nurse teach the client about depot medroxyprogesterone acetate as a method of contraception?ati?
Jack has $25 to spend at the mall what is an inequality that symbolically expresses the amount of money, that jack can spend
y = x + 7 y = x + 5 The y-coordinate of the solution to the system shown is _____.
How many people were killed in motor vehicle collisions in the 20th century?
One half of a number decreased by 16
(tco 5) what does your borrowing status indicate?
The expression 1000(1.1)^t represents the value of a $1000 investment that earns 10% interest per year, compunded annually for t years. What is the value of a $
An expression is shown below: 3pf^2 - 21p^2f + 6pf - 42p^2. Rewrite the expression completely factored. Show the steps of your work.