aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

city-state includes the city and the surrounding farms and land. True False
will mark brainliest Find the surface area of the cylinder. Use 3.14 for pi. Do not round the answer. height 16in radius 12 in
Select all the correct answers. What was the UN's role in the Congo in 1960 after it gained Independence? A. to assassinate communist leader Patrice Lumumba B.
Tolong bantu jawabbantuuu tolong​
please HELP What is another word for argumentative essays? Question 3 options: Persuasive essay Narrative essay Descriptive essay Analysis essay
NaOH and HCl react to form NaCl and H2O.
Mad libs are activities that have a person provide various words, which are then used to complete a short story in unexpected (and hopefully funny) ways. Write
What three groups of islands make up the Caribbean islands
Who is the best character in Injustice Gods Among Us iOS
reduce all answers to their lowest terms 7/9 ÷ 3/5