reversetwinzz reversetwinzz
  • 01-06-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for 8 ounces cough syrup @$1.36 a bottle

Respuesta :

coolguy234 coolguy234
  • 01-06-2018
just divide 1.36 by 8
0.17
Answer Link
Luv2Teach
Luv2Teach Luv2Teach
  • 01-06-2018
Unit price will be found by dividing 1.36 by 8. This will give you the cost per ounce.  It's 17 cents per ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Which civilization built ziggurats and used cuneiform to record information? Indus Valley Egypt China Mesopotamia
The summer drama club charge $4 per student or admission to a play. The club borrowed $400 from parents to pay for costumes and props. After paying back the par
What type of heterotroph is a fish?
The Expansion Of The Rail Networks Led To ?
what is the nearest hundred of 403.12
How were Southern plantations able to meet the demand for more cotton in the 1800s
What term refers to people who share a common language, customs, or heritage?
What type of heterotroph is a fish?
what factors of 20 are also factors of 50
What are three variables that affect a living system?